All Stories

Nowoczesne balustrady - trend i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas poprzednie lata były nieco trudne. Lecz okazało się, że Polacy są mimo to przewidującym i zaradnym narodem. Właśnie zmienność na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych a także racjonalne rozmyślanie o ochronieniu się się na czas przyszły doprowadziły, że w branży budowlanej nastał kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, ale również konieczną i rentowną lokatą.

Nowoczesne balustrady - trend i bezpieczeństwo

Funkcjonalność przestrzeni i psychiki

Wymiarem naszej egzystencji, odczucia wygody, spełnienia, a przede wszystkim należytej formy psychicznej jest przestrzeń, w której żyjemy. Odpowiednio urządzona przestrzeń w domu, w miejscu pracy to warunek harmonijnego życia. W pewnych miejscach odczuwamy ukojenie i odsapnięcie, w innych natomiast czujemy się przytłoczeni i wyczerpani. Dzieje się tak za sprawą naszej wielozmysłowości, dzięki której odczuwamy sąsiedztwo. Zmysły dotyku, zapachu, wzroku są dla nas pomostem pomiędzy tym, co w świecie fizyczne, a tym co wewnętrzne i metafizyczne.

Funkcjonalność przestrzeni i psychiki

Drewno vs cegła - domki z drewna

Domy mieszkalne z drewna to tak w zasadzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z powodu której powstaje współczesny dom przy minimalnym wykorzystaniu surowców budowlanych oraz zoptymalizowanej pracy wykonawców może być konkurencją dla domów wznoszonych standardowo, czyli z betonu komórkowego albo cegły. Z tej racji domy drewniane mają liczne krąg entuzjastów. Konstrukcje z drewna swą sława zawdzięczają fundamentalnym zaletom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, należyta izolacja, mała inercja termiczna, udogodnienie obróbki oraz wysoki plus estetyczny. Z drewna można podnosić domy przeróżnej wielkości, o możliwej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez normy budowlane) i w rozlicznych technologiach spojenia (na wpusty, na kołki, na suchoitp.).

Drewno vs cegła - domki z drewna

Budowlana przerwa na czas zimy - czy to ma sens?

Z nadciągającą nieubłaganie zimą każdego roku, niektóre ekipy budowlane realizują operacje wykończeniowe wewnątrz domu. Choć nie jest to zasadą, to pomimo tego należy dom ochronić przed opadami śniegu, deszczu oraz mrozów, które potrafią zaskoczyć. Czy sensowne jest, by przerywać całkiem prace na czas zimy? A może zupełnie nie? Na te pytania musi każdy w decydującym rozrachunku odpowiedzieć na własną rękę. Niemniej jednak każdemu inwestorowi zależy na osłonięciu niewykończonych i narażonych na zawilgocenie fragmentów domu. W dłuższej perspektywie będzie wstanie to przynieść korzyści z samego tylko dobrego samopoczucia, że zrobiło się wszystko, aby w czasie powrotu na budowę po sezonie zimowym nie natknąć się na pleśni, zniszczonych produktów a także samego budynku.

Budowlana przerwa na czas zimy - czy to ma sens?

Schody ozdoba każdego domu

Schody to nie tylko struktura o znaczeniu funkcjonalym. Schody mogą również być istotną atrakcją domu, dodają mu charakteru. Powinny komponować się z niewielkimi pomieszczeniami, nie ograniczając wolnej przestrzeni.

Schody ozdoba każdego domu

Cztery plusy kupna mieszkania deweloperskiego

Marzeniem każdego z nas jest nabycie mieszkania. To bezsprzecznie jedna z najważniejszych inwestycji życiowych. Nie zawsze możemy nagromadzić pełną kwotę, z tej przyczyny posiłkowo staramy się o kredyt na mieszkanie. To jeszcze bardziej powoduje, iż mówimy tu o ważnej decyzji, która związuje nas czasem na długie lata. Z uwagi na duże kwoty pragniemy, aby kupione przez nas lokum spełniało nasze wszelkie wymagania. W związku z tym wcześniej wskazane jest uważnie wyszczególnić czego oczekujemy. Czy nasze wymagania zdoła doścignąć kupno mieszkania z rynku pierwotnego?

Cztery plusy kupna mieszkania deweloperskiego

Jak troszczyć się o pościel bawełnianą?

Bawełniana pościel to bardzo dobry wybór, który będzie wygodny w zastosowaniu w wielu sypialniach. Niemniej jednak żeby móc całkowicie korzystać z jej walorów, a w związku z tym nieco przeciągnąć jej zdatność do wykorzystywania i zachować higienę snu, warto szczególnie mieć na uwadze, jak należycie o nią dbać.

Jak troszczyć się o pościel bawełnianą?

Wystrój wnętrz - sypialnia

Twoja alkowa może stać się twoim ulubionym pokojem w domu z kilkoma prostymi pomysłami, zapewniających wrażenie dużej przestrzeni - nawet jeżeli twój obecny pokój jest nieco przepełniony. Przekształć swoje miejsce do spania w obszar, o jakim zawsze marzyłeś, dzięki tym oszczędzającym miejsce pomysłom.

Wystrój wnętrz - sypialnia

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image