Artykuły

Czy opłaca się spędzać urlop w Polsce?

W ostatnich czasach Polacy chętniej zostają w kraju na czas wakacji. Okazuje się, iż nurt na częste wyjazdy zagraniczne trochę przyhamował. Z bezsprzecznie to nie wyłącznie efekt ograniczeń powiązanych z minioną pandemią, lecz też pogarszającą się kondycją ekonomiczną. Jednakowoż wakacje w Polsce nie dla każdego są koniecznością, niektórzy cenią krajoznawcze walory naszego kraju i entuzjastycznie po nim podróżują. Co w związku z tym inspiruje Polaków do spędzenia wczasów w naszym kraju? Jakie są wady urlopu w Polsce? Może okazać się, że wnioski pozytywnie nas zdumieją.

Czy opłaca się spędzać urlop w Polsce?

Jakie są zalety pływania kajakiem

Każdy z nas powinien co najmniej kilka razy w tygodniu uprawiać jakiś sport. Od zawsze wiadomo, iż ćwiczenia fizyczne wzmacniają zdrowie i kondycję. Ćwiczenie bardzo pozytywnie oddziałuje na nasze serce i układ krążenia. Nie każdy jednak lubi uprawiać jogging, czy pocić się na siłowni. Wskazane jest w związku z tym zainteresować się takim sportem, który dostarczy nie tylko korzyści dla zdrowia, ale będzie też przyjemny i odprężający. Tym sportem z pewnością jest wiosłowanie na kajaku. Co sprawia, iż kajaki uwielbiają wszyscy, niezależnie od wieku i stanu kondycji fizycznej ?

Jakie są zalety pływania kajakiem

Jaki sprzęt zabrać na biwak?

Przyjemna pogoda zazwyczaj skłania nas do wycieczek i spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie ten sposób spędzania urlopu stał się ogromnie lubiany. Bezspornie dla każdego biwak okazuje się atrakcyjną przygodą. To nie jedynie rekreacja, ale szczególnie kontakt z przyrodą. Nim jednak wyjedziesz w drogę, skorzystaj z naszego poradnika - podpowiadamy, jakie rzeczy przygotować pod namiotOdpoczynek pod chmurką to fantastyczna alternatywa dla pospolitego pobytu w hotelu. Pozostajesz w bezpośredniej bliskości z przyrodą, z dala od cywilizacji. Możesz biwakować w lesie, na polanie czy też w pobliżu jeziora. To rewelacyjna metoda na relaks, bez pośpiechu i stresu. Nie zapominaj jednak, że pobyt pod gołym niebem potrzebuje odpowiedniego przygotowania. Musisz zatroszczyć się o miejsce do spania, przewidzieć organizację kuchni polowej i przemyśleć problem warunków sanitarnych. Jak się za to zabrać?

Jaki sprzęt zabrać na biwak?

Jakie zabytki można obejrzeć w Londynie?

Londyn uznawany jest za jedno z najbardziej ciekawych miast w Europie. Znajduje się w tej okolicy przecież faktycznie mnóstwo atrakcyjnych miejsc, że z niewątpliwie żaden zwiedzający nie zdoła się nudzić. Fascynującą architekturę uwypuklają bowiem zabytki i inne obiekty, które bardzo głęboko przywołują historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny system polityczny. Nie inaczej atrakcyjność londyńskiej drogocennej architektury określają te atrybuty, jakie są powiązane z arystokratycznym przekrojem społeczności. Dla mnogości angielski trend wiąże się z elegancją, dostojeństwem, smakiem i dostojnym wyglądem. Natomiast, gdy skorzysta się z pomocy dobrego lokalnego przewodnika, okazuje się, iż Londyn proponuje o wiele bardziej zróżnicowane atrakcje.

Jakie zabytki można obejrzeć w Londynie?

Ferie zimowe - wybierz cos dla siebie

Każdego roku, gdy rozpoczyna się zima pojawia się wciąż to samo kwestia, gdzie można spędzić ferie zimowe. Bez wątpienia, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy więc porządnie zaplanować ten czas, żeby nikomu w rodzinie nie nużyło się, a czas spędzony był w aktywny i interesujący sposób. Jak więc zaaranżować ferie zimowe, dokąd wyjechać z dziećmi, by w pełni skorzystać z czasu wolnego?

Ferie zimowe - wybierz cos dla siebie

Szwecja - Gamla Uppsala

Wyprawy do krajów położonych na północy Europy od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Z jakiego powodu tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta - Skandynawia to wyjątkowe zabytki, niepowtarzalny świat przyrody oraz imponująca kolekcja dziejowych pamiątek.

Szwecja - Gamla Uppsala

Letniska na Mazurach - Krutyń

Mazurskie letniska - KrutyńMazury kuszą wspaniałymi atrakcjami, a osób pragnących spędzić urlop na ich terenie nie brakuje. Mazury to region idealny na wczasy dla tych letników, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek oraz dla tych, którzy mają zamiar wypocząć na łonie natury. Gdzie opłaca się wyjechać na urlop?

Letniska na Mazurach - Krutyń

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk okazuje się bardzo interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to unikalna okazja dla tych turystów, którzy mają zamiar nacieszyć się kontaktem z cennymi zabytkami. Na brak perełek dawnej architektury nie można tutaj narzekać. Na jakie budowle opłaca się zwrócić szczególną uwagę?

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Co ciekawego w Wolinie?

Należące do Polski wybrzeże Bałtyku to wyjątkowy obszar. Tutaj nikt na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie opłaca się wybrać?

Co ciekawego w Wolinie?

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image