Nowoczesne balustrady - trend i bezpieczeństwo

Nowoczesne balustrady - trend i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas poprzednie lata były nieco trudne. Lecz okazało się, że Polacy są mimo to przewidującym i zaradnym narodem. Właśnie zmienność na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych a także racjonalne rozmyślanie o ochronieniu się się na czas przyszły doprowadziły, że w branży budowlanej nastał kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, ale również konieczną i rentowną lokatą.

Aktualnie większa część inwestycji rozpoczętych w ostatnich dwóch latach, jest obecnie w fazie finalnego wykańczania. Niektórzy myślą już o komplecie dokumentów, które należy przedstawić w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu uwzględnia się także aspekt bezpieczeństwa użytkowania schodów, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz właściwe kodeksy unijne wyznaczają zasadność umocowania balustrady w sytuacji, gdy bieg schodów o wysokości więcej niż 0,5 metra nie jest obudowany z dwóch stron ścianą. Wymóg zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się w podobny sposób w przypadku antresoli, balkonów, loggi a także tarasów.

Obecnie branża architektury wnętrz jest naprawdę prężna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem dopasować wzornictwo schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z możliwościami zamontowania ciekawej wizualnie i komfortowej balustrady. W nowoczesnych projektach panują przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w wypadku odniesienia się do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady ze stali nierdzewnej.

Ażeby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko rolę ochronną, ale również była stylowym detalempodkreślającym charakter wnętrza należy wybrać mocne i trwałe materiały. Barierka skonstruowana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając także profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki powinno się zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pełne przekonanie, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale także bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań dotyczących wyglądu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź też pełny system, który obejmuje wszystkie niezbędne składniki balustrady. Zakup kompletnego, gotowego systemu montażu balustrady jest opcją optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada nadzwyczaj pociągająco. Ten aspekt jest wyjątkowo ważny, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Wskazane jest zatem poszukać takiej propozycji na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w w intrnecie, gdzie zademonstrowany jest rozległy wybór balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak a także całkowite zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości oraz spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą w związku z tym być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto w związku z tym pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów nowoczesną balustradą, bo otwierają przed nami możliwości swobodnej, dopasowanej do naszego stylu i portfela aranżacji naszego wnętrza.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image