Artykuły

Ekologia: Zmieniajmy świat ku zrównoważonemu rozwojowi

Ostatnio sporo osób skupia atencję na problem ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Materiały dotyczące metod minimalizowania śladu węglowego, recyklingu, minimalizmu i ekologicznych produktów cieszą się dużym zaciekawieniem. Czytelnicy wypatrują informacji na temat zero waste, upcyklingu, roślinnej diety czy ekologicznych marek odzieżowych. W tym materiale odkryjemy zajmujące sposoby na zachowanie eko życia i świadomą konsumpcję, które nie jedynie dołożą się do dbałości o dobrostan naszej planety, lecz dodatkowo wyznaczają ważny wyznacznik w stronę zrównoważonego rozwoju.

Ekologia: Zmieniajmy świat ku zrównoważonemu rozwojowi

Przygotowanie do matury - porady

Matura to jeden z najważniejszych sprawdzianów w karierze każdego ucznia. Przedmioty, jakie należy zdać na poziomie rozszerzonym, mają kluczowe znaczenie dla nadchodzących studiów i kariery zawodowej. Wobec tego pożądane byłoby się przygotować i przystąpić do egzaminu z pełnym zaangażowaniem. Poniżej prezentujemy 5 wskazówek, jakie pomogą przyzwoicie zaliczyć egzamin maturalny.

Przygotowanie do matury - porady

Tornado - niszczycielska potęga przyrody

W ostatnim czasie wszelkie massmedia pokazały tragiczne zdjęcia z fatalnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych . Aż w sześciu stanach pojawiły się intensywne trąby powietrzne, które wręcz zmiotły z powierzchni ziemi całe tereny miejskie. Ocenia się, że w następstwie potężnej intensywności trzydziestu tornad, które szalały na terenie przeważnie stanu Kentucky mogło zginąć ponad 100 osób, a liczba rannych liczona jest na blisko tysiąc. Przeszło pięćset tysięcy osób zostało bez dostępu do prądu. 10-tysięczne miasto Manfield w Kentucky zostało dokładnie zrównane z ziemią. Unicestwione zostały szkoły, fabryki, domy i magazyny. Został wyłącznie gruz. Chociaż w dalszym ciągu trwają czynności ratunkowe i usuwanie szkód, sekwencja tornad, jakie przeszły 10 i 11 grudnia 2021 roku została określona przez prezydenta USA, Joe Bidena jako „prawdopodobnie największy kataklizm w historii USA”.

Tornado - niszczycielska potęga przyrody

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy schować? Czyli parę słów o posiadaniu dzieci w czasach pandemii koronawirusa.Pandemia koronawirusa, to okoliczności dla nas wszystkich kłopotliwa jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani danymi, a nasze życie towarzyskie opiera się już nie na regułach savoir vivre, ale na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, jest w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie dotyczy tylko nas, dorosłych. Albowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz następstw ich wychowywania w okresie pandemii.

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Czy wskazane jest czytać książki po angielsku?

Nauka języka to nie taka banalna rzecz. W wielu przypadkach ciężko poświęcić nam na nią czas albo wykrzesać w sobie odrobinę motywacji. Na szczęście istnieje na to prosta oraz skuteczna metoda. Wystarczy rozpocząć czytać książki w języku, którego chcemy sie nauczyć. Znakomicie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, przede wszystkim w wypadku książek pisanych w prosty oraz treściwy sposób!

Czy wskazane jest czytać książki po angielsku?

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image