Artykuły

Ścieżki sennej podróży - fazy, pamięć i codzienna symbolika

Sen, integralna część naszej egzystencji, chowa w sobie moc ciekawych przymiotów. Zauważając różne wymiary snu, odkrywa się nam nie tylko jego kompleksowość, ale również szansa do przenikania własnej umysłowości oraz poznania ukrytych warstw naszej jaźni. Sen staje się w takim razie nie jedynie częścią egzystowania, lecz także fantastyczną przestrzenią do pojmowania siebie i istniejącego wokół nas świata. Oto parę nowinek w temacie snów, jakie są w stanie rozszerzyć naszą wiedzę w kwestii tego zagadkowego otoczenia.

Ścieżki sennej podróży - fazy, pamięć i codzienna symbolika

Ekologia: Zmieniajmy świat ku zrównoważonemu rozwojowi

Ostatnio sporo osób skupia atencję na problem ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Materiały dotyczące metod minimalizowania śladu węglowego, recyklingu, minimalizmu i ekologicznych produktów cieszą się dużym zaciekawieniem. Czytelnicy wypatrują informacji na temat zero waste, upcyklingu, roślinnej diety czy ekologicznych marek odzieżowych. W tym materiale odkryjemy zajmujące sposoby na zachowanie eko życia i świadomą konsumpcję, które nie jedynie dołożą się do dbałości o dobrostan naszej planety, lecz dodatkowo wyznaczają ważny wyznacznik w stronę zrównoważonego rozwoju.

Ekologia: Zmieniajmy świat ku zrównoważonemu rozwojowi

Przygotowanie do matury - porady

Matura to jeden z najważniejszych sprawdzianów w karierze każdego ucznia. Przedmioty, jakie należy zdać na poziomie rozszerzonym, mają kluczowe znaczenie dla nadchodzących studiów i kariery zawodowej. Wobec tego pożądane byłoby się przygotować i przystąpić do egzaminu z pełnym zaangażowaniem. Poniżej prezentujemy 5 wskazówek, jakie pomogą przyzwoicie zaliczyć egzamin maturalny.

Przygotowanie do matury - porady

Tornado - niszczycielska potęga przyrody

W ostatnim czasie wszelkie massmedia pokazały tragiczne zdjęcia z fatalnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych . Aż w sześciu stanach pojawiły się intensywne trąby powietrzne, które wręcz zmiotły z powierzchni ziemi całe tereny miejskie. Ocenia się, że w następstwie potężnej intensywności trzydziestu tornad, które szalały na terenie przeważnie stanu Kentucky mogło zginąć ponad 100 osób, a liczba rannych liczona jest na blisko tysiąc. Przeszło pięćset tysięcy osób zostało bez dostępu do prądu. 10-tysięczne miasto Manfield w Kentucky zostało dokładnie zrównane z ziemią. Unicestwione zostały szkoły, fabryki, domy i magazyny. Został wyłącznie gruz. Chociaż w dalszym ciągu trwają czynności ratunkowe i usuwanie szkód, sekwencja tornad, jakie przeszły 10 i 11 grudnia 2021 roku została określona przez prezydenta USA, Joe Bidena jako „prawdopodobnie największy kataklizm w historii USA”.

Tornado - niszczycielska potęga przyrody

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy schować? Czyli parę słów o posiadaniu dzieci w czasach pandemii koronawirusa.Pandemia koronawirusa, to okoliczności dla nas wszystkich kłopotliwa jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani danymi, a nasze życie towarzyskie opiera się już nie na regułach savoir vivre, ale na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, jest w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie dotyczy tylko nas, dorosłych. Albowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz następstw ich wychowywania w okresie pandemii.

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Czy wskazane jest czytać książki po angielsku?

Nauka języka to nie taka banalna rzecz. W wielu przypadkach ciężko poświęcić nam na nią czas albo wykrzesać w sobie odrobinę motywacji. Na szczęście istnieje na to prosta oraz skuteczna metoda. Wystarczy rozpocząć czytać książki w języku, którego chcemy sie nauczyć. Znakomicie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, przede wszystkim w wypadku książek pisanych w prosty oraz treściwy sposób!

Czy wskazane jest czytać książki po angielsku?

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image