Artykuły

Pokoleniowe zmiany - echa minionej i nadchodzącej ery

Dzisiaj patrzymy interesującą kompozycję różnych pokoleń, które współżyją ze sobą i wpływają na modelowanie naszego społeczeństwa. Pokolenia X, Y, Z i Baby Boomers stanowią całkowicie wyraźne grupy, z jakich każda przenosi unikatowe wartości i możliwości do teraźniejszego egzystowania. Ten koktail rozpiętości stylu życia modeluje naszą rzeczywistość, kreując przyciągającą mozaikę konwenansów, rozwiązań i aktywnych nurtów.

Pokoleniowe zmiany - echa minionej i nadchodzącej ery

Zdrowy styl z muzyką - muzyka klasyczna w codziennym życiu

Muzyka poważna, choć nieraz przyjmowana za trudną, jest źródłem niezrównanych przeżyć dźwiękowych o potężnym oddziaływaniu na ludzki rozum i organizm. Drogocenne przymioty tej jakości sztuki są niepodważalne, zaś częste słuchanie poważnej może przynieść liczne pozytywne skutki dla zdrowia psychicznego, progresu procesu myślenia i postępu społecznego. Niżej opisujemy zasadnicze odpowiedzi, z jakiej przyczyny należałoby pozwolić się ponieść kompozycji muzyki poważnej.

Zdrowy styl z muzyką - muzyka klasyczna w codziennym życiu

Teatr - esencja sztuki

Czy w dzisiejszych czasach można określić teatr jako rozrywka? Współczesny widz nastraja się na „tu” i „teraz”. Nie ma jakiejkolwiek sposobności na rozwój uczuć i rozmyślanie. Fabuła musi przebiegać ekspresowo, widok jest jawnie scrollowany. Warto się zastanowić w związku z tym, czy znajduje się tutaj wciąż miejsce dla sztuki teatralnej? Co teatr jest w stanie zaoferować współczesnemu widzowi? Jakie korzyści daje oglądanie spektakli?

Teatr - esencja sztuki

Kosztowności Anglii królewskiej

Drogocenna biżuteria od wieków jest połączona z monarchią.Insygnia władzy we wszystkich monarchiach mówić miały o blichtrze oraz dobrobycie w kraju. Jednak to nie tylko fundamentalne insygnia monarchii są najbardziej kosztowne.

Kosztowności Anglii królewskiej

Jak stać się mistrzem savoire-vivre

Mówi się, iż u podstaw stosownego wychowania leży szacunek do drugiego człowieka. Istotnie warto respektować określonych zasad z uwagi na stosowne zależności, właściwe maniery wyraźnie poprawiają relacje międzyludzkie, ułatwiają komunikację i przebieg różnych sytuacji. Kiedy na dodatek odkryjemy, że pochodzenie sformułowania savoire-vivre czerpie ze splotu francuskich stwierdzeń „wiedzieć” i „życie”, wówczas zdołamy wyciągać wnioski, że to dobre postępowanie krótko mówiąc oznacza przestrzeganie wskazanych norm postępowania w celu poprawienia życia w społeczności. Z tej przyczyny pokazuje się, że to starożytni Grecy, którzy nieustannie zmierzali do doskonałości byli prekursorami savoire-vivre. A rozwój sztuki właściwego zachowania nastał w okresie renesansu, który tak silnie inspirował się klasyczną cywilizacją starożytnych. Szczególną uwagę do etykiety przykładano w dyplomacji i oficjalnych stosunkach na wysokim szczeblu. Ale w drugiej połowie XX wieku statut moralny zaczął również być respektowany w relacjacjach biznesowych i formalnych spotkaniach w innych sferach społecznych.

Jak stać się mistrzem savoire-vivre

Co powoduje, że film jest dobrą adaptacją?

Wielbiciele książek czy komiksów coraz częściej i entuzjastyczniej domagają się, by ich ukochani bohaterowie doczekali się swych odpowiedników na ekranie. Na wielu forach zdołamy przeczytać, jak wybierają oni idealną obsadę czy nawet proponują własne wersje scenariuszy. Wiele osób niestety rozczaruje się, jeżeli okaże się, iż adaptacja nie będzie dobrym filmem.

Co powoduje, że film jest dobrą adaptacją?

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image