Drewno vs cegła - domki z drewna

Drewno vs cegła - domki z drewna

Domy mieszkalne z drewna to tak w zasadzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z powodu której powstaje współczesny dom przy minimalnym wykorzystaniu surowców budowlanych oraz zoptymalizowanej pracy wykonawców może być konkurencją dla domów wznoszonych standardowo, czyli z betonu komórkowego albo cegły. Z tej racji domy drewniane mają liczne krąg entuzjastów. Konstrukcje z drewna swą sława zawdzięczają fundamentalnym zaletom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, należyta izolacja, mała inercja termiczna, udogodnienie obróbki oraz wysoki plus estetyczny. Z drewna można podnosić domy przeróżnej wielkości, o możliwej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez normy budowlane) i w rozlicznych technologiach spojenia (na wpusty, na kołki, na suchoitp.).

Jest to na tyle solidne rozwiązanie, bo umożliwia to sprzedaż skończonych zestawów do samodzielnego stawiania, bez organizowania dużej załogi montażowej. Zestawy podarowane są zwłaszcza dla złotych rączek, czy też po prostu dla ludzi scalonych choć coś z branżą budowlaną. Możemy zaaranżować zwyczajną załogę budowlaną, o ile jest to nastręczane.

Dom z drewna składa się z produktów odnawialnych, które są czymś więcej niż konwencjonalne materiały, istniejące w branży budowniczo-mieszkaniowej. Drewno jako takie jest ekskluzywnym rozwiązaniem dla przemysłu budowlanego. Ochrona zwykłego budynku z cegły czy też bloczków zwykle przejawia, że egzystują dylematy na poziomach izolacji. W takim przypadku doraźnym wyjściem w szablonowych domach jest uszczelnienie wszystkich szpar i zaułków, gdyż w niedługim terminie niepodobna z tych domów może ucierpieć przez wzgląd na wilgoć jak również z przyczyny nazbyt dużego obiegu powietrza. Z kolei domy z drewna z automatu naturalnie zachowują wszelkie parametry, przy zachowaniu porządnych kosztów ogrzewania. Domy drewniane mają tą szczególną właściwość, jaką jest samoregulacja wilgotności. Prócz tego charakteryzują się treściwym czasem budowy, lub też zysków na metrażu, polegającego na ograniczaniu grubości ścian domu do niezbędnego minimum. Dzięki temu domy drewniane przy tych samych zewnętrznych rozmiarach mają powierzchnię użytkową większą - nawet dwa razy od ścian murowanych. Drewno jako materiał budowlany stwarza skojarzenia z ciepłem a także ekologią. Takie domy czasem zrównuje się z domami o unikalnym charakterze - z domami z duszą. Nadzwyczajny atmosfera wnętrza i frymuśny postawa zewnętrzny domów drewnianych sprawia, że coraz to więcej osób przesądza się na kształtowanie wszelakich konstrukcji właśnie z tego materiału. Przywoływane wcześniej szczególności termiczne domów z drewna mogą nadzwyczaj tworzyć sprzyjający mikroklimat, ponieważ ściany zewnętrzne znamionują się niskim duchem przewodzenia ciepła. Jeżeli chodzi o ciepło, to czołowym artykułem ucieczki ciepła z domu jest bezspornie poddasze. Osoby mające w zamyśle planistycznym przyrządzić poddasze użytkowe, nawet jeżeli to będą domki drewniane, wakacyjne to powinno się zwrócić obserwację na porządną izolację cieplną poddasza.

Domki rekreacyjne drewniane z poddaszem są wspaniałą mieszaniną drewnianej odmiany w stylu nowoczesnym w postaci estetycznych, prostych lin i dużych okien. Zestawienie ich w błyskotliwy sposób mogą wykonać składnik wyrafinowania, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. A łączenie neutralnej kolorystyki (po prostu prosty kolor drewna) stanie się domkiem, do którego pragnie się powracać. Salon, kuchnia i jadalnia (lub całość w jednym - jako otwarta powierzchnia) powinni jednak posiadać swoje pozycja na niższym domu, ze względu na łatwiejsze podpięcie do mediów, a na piętrze najlepiej będzie zlokalizować osobiste kwatery. Istnieje co niemiara firm producenckich, oferujących wszelkiego typu domy drewniane o tak dużej ilości różnorodnych właściwościach, że należy na początek rozważyć czy to będzie nasz dom mieszkalny, w którym zapewne spędzimy resztę swojego życia, ewentualnie wakacyjny - na specjalne okazje. Drewno jest wielofunkcyjnym i imponującym artykułem, można go spożytkować na co niemiara sposobów - chociażby do budowy wymarzonego domu.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image