Jesienne porządkowanie - czas start!

Jesienne porządkowanie - czas start!

Jesienne sprzątanie to zdecydowanie przymusowy punkt w terminarzu. Porządki to nie wyłącznie metoda na odnowienie otoczenia, ale też troszczenie się o przyjemną aurę. Naturalnie wiele osób nie przepada za porządkami, lecz w gruncie rzeczy o wiele przyjemniej jest usiąść w zaciszu jesienną porą, pod warunkiem, że wszystko dookoła błyszczy.

Warto te rutynowe porządki wykonywać co roku. Uporządkowany dom zostanie pierwszorzędnie przygotowany do zimowej pory, z kolei my ułatwimy sobie późniejsze bieganiny połączone z gonitwą wokół świąt. Jak więc zorganizować porządkowanie na jesień? W jaki sposób wobec tego zabrać się za porządkowanie jesienne?, ażeby prace prowadzone były w miarę lekko i prędko? Jak rozpocząć? Oto poradnik dotyczący jesiennych porządków.

Czyste okno na świat-porządki jesienne

Regularne czyszczenie szyb i framug to nader znaczący element jesiennych porządków. Podczas letnich miesięcy na pewno nagromadziło się co niemiara kurzu. Oprócz tego podczas gdy jest ciepło, szyby są zanieczyszczane przez różne muchy. Zbliżający się zimowy chłód na pewno będzie utrudniał w późniejszym dokładnym wyczyszczeniu okien. Zacznij od framug, a potem użyj płynu do szyb. Dokładnie wyszoruj wszystkie zakamarki. Jednocześnie zabierz się za pranie firanek. Do pralki powinno się włożyć środek wybielający, tak aby odświeżyć białą barwę firanek. Nie należy zapominać o umyciu parapetów. Jeśli posiadasz dom, to powinieneś rozważyć sprawę dodatkowo z myciem elewacji i chodników. Super się do tego nadają myjki ciśnieniowe. Jeżeli nie dysponujesz takim narzędziem zastosuj mopa albo szorstkiej drucianej szczotki. Obejrzyj drzwi frontowe a także furtkę. Na ogół w zakamarkach zbiera się piach oraz błoto przyniesione wraz z letnim powiewem.

Jesienne porządki w pomieszczeniach

Przeważnie na przełomie lata i jesieni wymieniamy konfekcję na cieplejszą. Nastał stosowny termin na uporządkowanie szaf. Przeznacz jeden dzień na konkretne pomieszczenie. Na finał przeznacz kuchnię i łazienkę. Jeżeli posiadasz spiżarkę, należałoby do niej zajść, posegregować słoiki i zrobić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij również w sypialniach przewietrzyć wszystkich materacy i wyczyścić dywanów. W łazience wyczyść sumiennie kafelki. Możesz zdziałać to przy użyciu mopa czy też ścierki nawiniętej na szczotkę. Postaraj się szczegółowo doszorować fugi. W w trakcie zimy nieczęsto otwieramy okna, jest bardziej duszno. W łazience dominuje wilgotność. Nagromadzony w spoinach kurz stanie się idealnym środowiskiem dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach starannie umyj wszystkie lampy. Dla posiadaczy sprzętów balkonowych to również pora na umycie oraz zabezpieczenie foteli i kanap. Jeśli troskliwiej zadbamy o meble zewnętrzne, tym ekonomiczniej wejdziemy w kolejny sezon wiosenny. Na ogół po okresie grillowym również sprzątamy dokładniej ruszty i paleniska. Tych czynności jest niemało, jednakże pożądane byłoby je kolejno zamierzyć i uskutecznić. Aby uprzyjemnić sobie okres porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki lub audycji, bądź nucić.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image