Artykuły

Rewolucja w obsłudze klienta - technologiczne nowinki

Technologiczne nowinki rewolucjonizują rynek gastronomiczny, przerabiając wariant, w który restauracje obsługują konsumentów oraz administrują swoim interesem. Kody QR, punkty samoobsługowe, bądź użycie sztucznej inteligencji stają się jeszcze bardziej wszechstronne, reformując nie wyłącznie doświadczenie klienta, lecz również systemy działania w restauracjach.

Rewolucja w obsłudze klienta - technologiczne nowinki

Światowe delikatesy - wyjątkowe top 5 potraw na świecie

Kuchnia jest nie tylko źródłem pożywienia, ale też to pojęcie kulturowe, które wiąże się z folklorem, historią i smakiem. Wszelkie zakamarki świata przedstawiają specjalne smaki, jakie podbijają podniebienia osób z wielorakich kultur. Niżej prezentujemy kilka wyjątkowo znanych i uwielbianych dań na świecie.

Światowe delikatesy - wyjątkowe top 5 potraw na świecie

Na czym polega wegetarianizm?

Dieta wegetariańska to forma odżywiania, w którym nie spożywa się mięsa, ryb i pozostałych produktów odzwierzęcych. Elementarnym elementem jadłospisu są produkty pochodzenia roślinnego takie jak: warzywa, owoce, zboża, orzechy, rośliny strączkowe. W niektórych odmianach spożywa się jaja i produkty mleczne. W ostatnim czasie wegetarianizm stał się wybitnie popularnym stylem życia, choć w krajach Bliskiego Wschodu i Indiach niejedzenie mięsa króluje od wieków. Sam wegetarianizm nie jest stylem jednorodnym, prezentuje mnóstwo wariacji i wielorakich sposobów odżywiania spowodowanych odmiennymi powodami, do których należą między innymi: przekonania moralne, warunki środowiskowe, powody zdrowotne, religijne, kulturowe, czy ekonomiczne. Z tego względu zatem można dodatkowo mówić o rozmaitych efektach, niedostatkach albo korzyściach wynikających z wegetarianizmu. W tym materiale systematyzujemy wiedzę na temat wegetarianizmu jak również opisujemy jego walory i wady.

Na czym polega wegetarianizm?

Cieciorka w wartościowej diecie

Ciecierzyca, występująca też jako cieciorka, jest jednym z cenniejszych składników zdrowej diety. Z jakich względów warto sięgać po tę roślinę strączkową? Jak wpływa ona na nasze zdrowie?

Cieciorka w wartościowej diecie

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image