Ferie zimowe - wybierz cos dla siebie

Ferie zimowe - wybierz cos dla siebie

Każdego roku, gdy rozpoczyna się zima pojawia się wciąż to samo kwestia, gdzie można spędzić ferie zimowe. Bez wątpienia, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy więc porządnie zaplanować ten czas, żeby nikomu w rodzinie nie nużyło się, a czas spędzony był w aktywny i interesujący sposób. Jak więc zaaranżować ferie zimowe, dokąd wyjechać z dziećmi, by w pełni skorzystać z czasu wolnego?

Zwykle jako pierwszy pomysł w rodzinie pojawia się kwestia wyprawy w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza możliwość dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. W zimie w górach prawie zawsze leży śnieg, a sam specyfika górski sprzyja utrzymaniu właściwych warunków do jazdy na nartach, lub snowboardzie. Ferie w górach to inicjatywa nie tylko dla tych, którzy zasuwają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, lecz także dla wszystkich, którzy wiedzą, że na naukę zawsze jest czas. W wszystkim tatrzańskim i sudeckim kurorcie funkcjonują wypożyczalnie sprzętu. Można również łatwo skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To w istocie ładne, rozbudowane trasy, lecz należy się liczyć również, że są one mocno zatłoczone. Dlatego wskazane jest też zastanowić się Krynicę, Wisłę, czy też Szczyrk. Dla tych, którzy poszukują nieco większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, lub Austrii są istotnie ogromne i słyną z nadzwyczaj długich i dobrze utrzymanych tras narciarskich. Kurorty proponują atrakcje nie jedynie dla narciarzy i snowboardzistów. Można również skorzystać z pobliskich torów saneczkowych, czy też odpowiednio szykowanych lodowisk. Bardzo często nieopodal znajdują się także ośrodki Spa, bądź termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko ogromną radością, ale i pokrzepieniem odporności.

Jeśli jednak kogoś znużyły atrakcje w górach, może spędzić ferie zimowe na Mazurach lub w okolicach Puszczy Białowieskiej. Powinno się jest w szczególności skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, albowiem nie licząc dobrego, zdrowego wyżywienia przeważnie proponują bezmiar innych atrakcji, dzięki którym fascynująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, poszukiwanie tropów zwierząt, czy też spotkanie na swojej drodze żubra, lisa, bądź zająca, to za każdym razem interesujący relaks dla rodzin z dziećmi. Bardzo częstokroć istnieje okazja zorganizowania kuligu, bądź ogniska w wyznaczonym miejscu. W okolicach Białowieży są także szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne wspomagają w organizacji nie tylko takich rozrywek, ale również proponują udział w bogatych warsztatach artystycznych bądź popularno-naukowych. niewątpliwie czas spędzony pośród inspirujących osób będzie zajmujący i owocny.

Ferie nad morzem poniektórym nieprawidłowo mogą się źle kojarzyć. Natomiast tak właściwie to bardzo atrakcyjna oferta, niekoniecznie kierowana dla amatorów morsowania. Morze wygląda nadzwyczajnie i czarodziejsko o każdej porze roku, a puste, rozległe plaże pobudzają do długich swobodnych spacerów. mnóstwo ośrodków wypoczynkowych i hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje propozycje właśnie z myślą o feriach zimowych. Są organizowane najróżniejsze wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, bądź salach kinowych. Dorośli mogą liczyć na chwilę samotnego odpoczynku w saunie, czy Spa, w trakcie gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to oferta zwłaszcza dla tych, którzy przedkładają mniej sportowej aktywności, lecz chcą spędzić czas podobnie zdrowo i przyjemnie.

Ostatnio Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy za granicą, szczególnie w ciepłym klimacie. To możliwość wyraźnie dla tych z bardziej zasobnym ortfelem, aczkolwiek wypada pamiętać, że wiele hoteli w swojej ofercie uwzględnia duże zniżki na dzieci, lub całkowicie zwalnia z zapłat za nie. Podróż na ferie do ciepłego kraju to w istocie atrakcyjna propozycja dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakowoż po to, by naprawdę złapać nieco ciepłych promieni słonecznych, powinno się się wybrać trochę dalej. Często wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, czy Meksyk. Wyruszamy również chętnie do Tajlandii, bądź na Dominikanę. Warto jednak pamiętać, że do takiego wyjazdu należy się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W okresie pandemii w rozmaitych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Trzeba skrupulatnie zapoznać się z informacjami na odnośnie wszystkich regulaminów sanitarnych obowiązujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani uciążliwych niespodzianek, ani rozczarowania.

Ferie zimowe można spędzić zatem w istocie w najrozmaitszy sposób. Szczególnie jednak warto pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas z pewnością spędzimy wolny czas najlepiej.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image