Jakie są zalety pływania kajakiem

Jakie są zalety pływania kajakiem

Każdy z nas powinien co najmniej kilka razy w tygodniu uprawiać jakiś sport. Od zawsze wiadomo, iż ćwiczenia fizyczne wzmacniają zdrowie i kondycję. Ćwiczenie bardzo pozytywnie oddziałuje na nasze serce i układ krążenia. Nie każdy jednak lubi uprawiać jogging, czy pocić się na siłowni. Wskazane jest w związku z tym zainteresować się takim sportem, który dostarczy nie tylko korzyści dla zdrowia, ale będzie też przyjemny i odprężający. Tym sportem z pewnością jest wiosłowanie na kajaku. Co sprawia, iż kajaki uwielbiają wszyscy, niezależnie od wieku i stanu kondycji fizycznej ?

Nieforsowne ćwiczenia fizyczne

Kajakarstwo stanowi okazję do lekkich, lecz wartościowych treningów. Zazwyczaj pływamy pół dnia, ruszając ramionami i tułowiem aktywizujemy wiele mięśni. Ażeby pokonać zakręty czy też zatory na rzece należy zaangażować trochę siły. Nasze mięśnie aktywizują się, a krążenie dynamicznie pracuje. Podczas spływu nie czujemy jednak zmęczenia. Zmienny nurt wodny umożliwia nam znalezienie chwili na odpoczynek.

kontakt z przyrodą

Niewątpliwie aktywność fizyczna pod chmurką jest bardzo przyjemny. Spływy kajakowe są organizowane w pięknych okolicznościach przyrody. Płyniemy rzeką, mijamy drzewa, sitowia, stada ptactwa wodnego i zadziwiających ważek i żuczków. Okrążeni spokojnym życiem fauny i flory efektywniej odpoczywamy i prędzej się relaksujemy. Bliskość natury ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego.

Spływy kajakowe bez względu na wiek

Płynne wiosłowanie z nurtem rzeki to wspaniała rozrywka, z jakiej każdy może skorzystać. Nie ważny jest wiek kajakarza. Każdy może wybrać trasę spokojniejszą lub bardziej wymagającą. Płynie się według własnego tempa, można ogłosić postój, aby przygotować piknik. To wyborny pomysł na wspólną rodzinną wyprawę, pełną przeróżnych fantastycznych atrakcji.

Trzeba też wspomnieć, że spływy kajakowe są tanim sposobem na spędzanie wolnego czasu. Należy jedynie pożyczyć kajak. Na rzece można spędzić miło wiele godzin. Stanowi to więc ekonomiczny sposób na aktywne spędzanie wolnych weekendów lub wakacji na łonie natury.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image