Wiosenne wyjazdy: gdzie szukać inspiracji?

Wiosenne wyjazdy: gdzie szukać inspiracji?

Wiosna to pora, kiedy nareszcie można wybrać się na spacer i upajać się piękną, bujną naturą. Jeśli przewidujesz niedługi wyjazd weekendowy, Polska oferuje wiele wspaniałych ciekawostek, które powinno się zwiedzić. Zaprezentujmy nieco propozycji na interesujące wiosenne eskapady.Pierwszym miejscem, jakie warto zobaczyć są Bieszczady. To przepiękne góry, w których można zorganizować weekend na wędrówkach i obserwacji dzikiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługują takie zakątki, jak Tarnica, Połonina Wetlińska czy Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Prócz tego w Bieszczadach ma się okazję też posmakować lokalnej kuchni i poznać się z kulturą Hucułów.

Pożądane byłoby dodatkowo napomknąć o Szlaku Orlich Gniazd, który to wiedzie szlakiem zamków zbudowanych w XII i XIII wieku. Niewątpliwie tutaj zdołasz wyczuć klimat średniowiecznej epoki i dostrzec z bliska drogocenne ciekawostki architektoniczne.Kolejnym czarującym miejscem, który wskazane jest zwiedzić, jest Pieniński Park Narodowy. To obszar, gdzie można podziwiać majestatyczne wapienne skały i spływać kajakiem na Dunajcu. W czasie wiosny park przedstawia się w pełnej krasie, a mnogie trasy turystyczne zachęcają do wędrówek.

Niesłychanie interesującym miejscem jest Dolina Baryczy. To teren, który słynie z rewelacyjnych widoków a także przeróżnej fauny i flory. Na uwagę zasługuje tu Park Krajobrazowy Doliny Baryczy jak również rezerwat przyrody "Stawy Milickie", w jakim można zauważyć wiele gatunków ptaków.

Jeżeli wolisz okolice nadmorskie, podpowiadamy, że zwiedzić Trójmiasto. To rejon, w którym jednoczą się historia, cywilizacja a także piękne widoki. Na wzmiankę zasługują takie zakątki jak Sopot z uroczą promenadą nadmorską, Gdynia z portem i Muzeum Marynarki Wojennej. Jeśli jesteś entuzjastą historii, koniecznie powinieneś odwiedzić Gdańsk. To miasto, w którym rozpoczęła się II wojna światowa oraz Solidarność. Wskazane jest także wspomnieć takie zakątki jak Muzeum II Wojny Światowej, Długi Targ bądź Stocznia Gdańska. Gdańsk to także miasto kultury, jakim znajdują się mnogie teatry, muzea i galerie sztuki.Polska to kraj, który proponuje sporo fascynujących atrakcji, które należałoby zobaczyć w podczas wiosennych wyjazdów weekendowych. Bez względu na to, czy interesujesz się przeszłością, zabytkami bądź naturą, bez wątpienia wypatrzysz coś dla siebie. Należy pamiętać, aby zawsze dbać o swoje bezpieczeństwo a także respektować przyrodę. Dzięki temu będziesz mógł w pełni napawać się wiosenną pogodą i z łatwością powrócić do powszednich obowiązków.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image