Jak nie utyć w czasie zimy i jesieni?

Jak nie utyć w czasie zimy i jesieni?

Wiele osób zastanawia się jak nie utyć jesienią i zimą. Pomimo pozorom jest to prostsze aniżeli mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Niesprzyjająca pogoda na dworze skutkuje tym, że hamujemy swa aktywność fizyczną, a to wielki błąd. Pomimo niesprzyjającej nie rezygnujmy z ćwiczeń. Wspomogą one w pozbywaniu się nadmiarowych kalorii, lecz nie tylko. Podczas ćwiczeń w naszym mózgu produkują się endorfiny, oznaczane hormonami szczęścia.

Trenować możemy w domowym zaciszu. Na wielu stronach internetowych wyszukamy zatrzęsienie materiałów, które pozwolą nam należycie przeprowadzić trening. Rodzaj ćwiczeń powinien być dostosowany do naszej formy, poziomu zdrowia, a i subiektywnych upodobań.

Nie można także zapomnieć o zdrowej oraz zbilansowanej diecie. zbilansowana dieta wcale nie musi być droga. Po zastosowaniu prostych sztuczek każdy z nas zdoła prawidłowiej się odżywiać.

W pierwszej kolejności dowiedzmy się co trzeba spożywać jak najczęściej. W codziennym jadłospisie winny górować sezonowe jarzyny i owoce. Postawmy też na produkty z pełnego przemiału. Znajdziemy w nich sporo błonnika.

Błonnik w diecie

Jako taki nie niesie zbyt dużo składników odżywczych. Jednakowoż wzmacnia on funkcjonowanie naszych jelit. Dzięki temu nie będzie trzeba kłopotać się zaparciami. Prócz tego szybciej odczuwamy sytość. W następstwie tego przyswoimy stanowczo mniej kalorii. A to szczególnie zasadnicze jeżeli borykamy się z nadmiarowymi kilogramami. Nie ulega wątpliwości, że błonnik nie zlikwiduje naszych problemów z nadwagą. Jednak o wiele ulatwi przebieg odchudzania.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image