Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

By czuć się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym zwykle zapominamy, to fakt, że nasze jedzenie wpływa na nasze samopoczucie. Tak! Dobre jedzenie spowoduje, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Badania pokazują, że niektóre pokarmy lub kombinacje żywności powinno się unikać dla naszego zdrowia psychicznego i innych, jakie mają być preferowane, by zapobiec lękom na przykładowo.

Jakiej żywności trzeba unikać?

Śmieciowe jedzenie.
Nie jest to niespodzianką, ale śmieciowe jedzenie powinno być bezspornie zabronione, i wykluczone w miarę możliwości z diety. Hamburgery, pizza, frytki zdołają sprawić, że będziesz przez moment uszczęśliwiony, lecz regularne konsumowanie takiego rodzaju produktów będzie bardziej służyć depresji aniżeli dobremu samopoczuciu.

Napój alkoholowy
Lampka wina może być doskonały na spotkanie ze znajomymi. Aczkolwiek nieomal wszystkie napoje procentowe powodują wahania poziomu cukru i stymulują zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na wywoływania trudności z zasypianiem, a nawet depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko niszczy skórę i figurę, lecz dodatkowo napada nasz intelekt. Podniesienie ilości węglowodanów w codziennej diecie danej osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól wzmacnia napady paniki. Pobudza ciśnienie krwi, wskutek czego przyspiesza pracę serca. W następnej kolejności organizm reaguje wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama wywołuje napięcie i niepokój. Nie jest właściwy dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To prawdopodobnie ulubiony napój mnóstwa ludzi, natomiast na zapewne nie jest najlepszy. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol i epinefrynę.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image