Szwecja - Gamla Uppsala

Szwecja - Gamla Uppsala

Wyprawy do krajów położonych na północy Europy od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Z jakiego powodu tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta - Skandynawia to wyjątkowe zabytki, niepowtarzalny świat przyrody oraz imponująca kolekcja dziejowych pamiątek.

Jednym z tych państw północnej Europy, którymi z pewnością warto się dokładniej przyjrzeć, jest Szwecja. Kraj ten ma się czym pochwalić, a szanowane biura podróży już wiele lat temu doceniły turystyczny potencjał tego państwa. Jednym z ciekawszych miejsc, jakimi zdoła nas zafascynować Szwecja, staje się miasto znany jako Uppsala. To niezwykle istotny dla całej Skandynawii ośrodek uniwersytecki, na obszarze którego można dostrzec sporo fascynujących obiektów o znacznej wartości historycznej. Dla miłośników historii najważniejszym punktem w programie niejednej wycieczki po tejże części kraju będzie jednak nie ścisłe centrum Uppsali, a dawna osada pochodząca z czasów pogańskich, leżąca kilku kilometrów od współczesnego miasta. Gamla Uppsala to wyjątkowe miejsce. Istniejąca już w VI wieku, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tu dawnym bogom.

Obecnie Gamla Uppsala to głównie takie atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z dawnych czasów oraz jedna z najbardziej oryginalnych ciekawostek turystycznych, z jakimi można się zetknąć w trakcie wycieczki w rejonie Uppsali.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image