Pomysły na wiosenny relaks

Pomysły na wiosenny relaks

Wiosenna pora to idealny czas na relaks. Aura nastraja optymistycznie, a coraz milsze temperatury czynią, że otaczająca nas przyroda jest przyjazna i kolorowa. Szcęśliwcy, którzy mogą wziąć urlop, wyjeżdżają w świat do kurortów polskich lub zagranicznych. Odpoczywają w spa lub na plaży. Lecz ci, którzy zostają, bo muszą pracować, też mogą poszukać sposobów na odpoczynek. Spróbujmy zatem podać kilka sposobów na wypoczynek po pracy. Jak na przykład można zapewnić sobie odpoczynek w domowym zaciszu, po całym dniu ciężkiej pracy?

Zaplanuj wypoczynek

Organizacja zupełnie nie wyklucza właściwego odpoczynku. Skoro możesz zanotować sobie w kalendarzu rozmowę z szefem, wcielać w życie swoje obowiązki zawodowe ściśle według określonego przedtem szkicu, identycznie akuratnie możesz zaplanować sobie „2 godziny na relaks”. Być przypuszczalnie z początku wydaje się to bezsensowne, ale jeżeli uda ci się tym wybiegiem wygospodarować godziwy czas dla siebie, to odnotujesz tylko same zalety. Niektórzy ubóstwiają wykonywać wszystkie swoje aktywności według zarysu. Szczególnie pracoholicy przeprowadzają tylko zadania zawodowe wprowadzone w terminarz. Wobec tego niesłychanie rozważne jest zwyczajnie wprowadzenie w kalendarz przymusowego czasu na odpoczynek. Dodatkowo wolno pod tym punktem konkretnie zapisać to, co pragnęlibyśmy uczynić - bez względu, czy to jest gra w planszówki, czytanie książki, czy coś innego. Istotne jest też, iżby uznać, iż okres na wieczorny relaks ma taki sam ogromny priorytet, jak na np. spotkanie z klientami.

Najlepiej relaksować się bez komputera

Wydaje się, że jeszcze bardziej doceniamy istnienie poza nowinkami technologicznymi. Bez wątpienia już od dłuższego czasu egzystują solidne wyniki analiz medycznych potwierdzających negatywne działanie nadmiernego wykorzystywania z kompa i smartfona. Współcześnie jednak życie zawodowe większości z nas akumuluje się właśnie naokoło programów komputerowych i internetu. co więcej jeszcze seryjne seriale, jakie najczęściej ogląda się po parę odcinków na raz. W tym przypadku wypada sobie ogłosić stanowczo "basta". Pora, jaki wyznaczamy na wytchnienie oznacza dokładne wyeliminowanie ekranów sprzed oczu. Prawdopodobnie dla niektórych oglądanie filmów to pewien wariant odpoczynku - tutaj bezwzględnie trzeba zawierzyć medycynie i własnemu instynktowi. Jeżeli serial całkowicie cię wciągnął i nie potrafisz z niego zrezygnować na korzyść spaceru po parku, to jaskrawy symbol tego, że tym bardziej musisz coś z tym uczynić. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie jest szczególną szkodą, lecz powszechnie znane jest, że zwykle serial ogląda się po kilka odcinków na raz, kosztem dobrego pokrzepiającego snu. Znacznie korzytniej wybrać się do kina.

Stwórz nastrój

od czasów starożytności znane są korzyści niekonwencjonalnych metod terapeutycznych. Stosowano rośliny wydzielających określony zapach i otaczano się delikatnymi kolorami. Należałoby pomnieć, że lawenda, czy melisa oddziałuje na nasze zmysły uspokajająco i odstresowująco. Zapal świecę zapachową czy też weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz parę kropelek dodać do nawilżacza powietrza. Znakomicie jest też wygasić nieco świateł, ażeby ukształtować przyjemny półmrok. Wypoczywają wówczas wszelkie twoje zmysły.
Jeżeli prezentujesz typ towarzyski, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Wskazane jest regularnie korzystać z dobroczynnego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Zwłaszcza właśnie masaż jest bardzo dobrym rozwiązaniem, odstresowuje, upiększa i można z niego skorzystać tak samo w w domowym zaciszu, jak i w gabinecie.

Relaksuj się tak, jak lubisz

Może to dla wielu truizm, jednakowoż ostatnie badania psychologów dogłębnie udowadniają, że nie potrafimy relaksować się. Nie potrafimy spożytkować czasu na relaks. Selekcjonujemy rozwiązania niekorzystne czy też wyraźnie złe dla naszego nastroju. A recepta na to jest całkiem prosta. Odpoczywajmy tak, jak ubóstwiamy, selekcjonujmy ten typ odpoczynku, jaka jest dla nas najbardziej przyjemna. Nie odkładajmy wypoczynku na później. Pora na wypoczynek znajduje się tu i teraz. Spiszmy sobie listę ulubionych aktywności i decydujmy się na to, co sprawia nam największą przyjemność. gotowanie, nauka gry na instrumencie, spacer, pielęgnacja kwiatów, sesja w saunie i cały bezmiar pozostałych pomysłów na spędzenie czasu z korzyścią dla swojego samopoczucia. A ty dziś jak zaplanujesz swój relaks?

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image