Odkryj urok miejskich parków

Odkryj urok miejskich parków

Wszyscy lokatorzy dużych miast świetnie potrafią zdefiniować to uczucie, kiedy pragniemy chwili oddechu od miejskiego rwetesu i tęsknimy za spotkaniem z naturą. Szczęśliwie, w naszym kraju jest mnóstwo pięknych skwerów i ogrodów, które proponują ucieczkę od miejskiego smogu i umożliwiają wypoczynek w sąsiedztwie natury. W niniejszym artykule zaprezentujemy cztery swoiste miasta Polski, i wydobędziemy ich przecudowne miejskie przestrzenie.

Lublin, sławny jako "miasto ogrodów", proponuje wiele przepięknych kątów do odpoczynku. Jednym z najsłynniejszych parków jest Park Saski, który rozciąga się na ponad 40 hektarach. Mieści się w tym miejscu tajemniczy staw, kolorowe krzewy i obszerne gazony, gdzie wolno zaaranżować piknik czy też po prostu wypocząć na łonie natury. Ogród Saski także słynie z racji rozmaitości roślin, fontann i tarasów widokowych.

Warszawa ma sporo bajecznych zieleńców, z których niezmiernie znany to Łazienki Królewskie. To zakątek, gdzie przyroda i architektura spotykają się w zgodności. W samym środku parku znajduje się Pałac na Wyspie, obrazkowy obiekt z ślicznym gazonem wokół niego. Spacerując po parku, można spotkać pawie, admirować tajemnicze alejki i cieszyć się widokiem na stawy i mostki. To zachwycające miejsce na romantyczny spacer, czy też poczęstunek w otoczeniu natury.

Główne Miasto Wielkopolski słynie z Parku Cytadela, który jest cudownym miejscem na uspokojenie i zadumę. Mieści się w tym miejscu wiekowy fort, obszary zielone, oraz staw, który sprasza mnogie ptaki. Park Cytadela jest ukochanym zakątkiem zakochanych par, biegaczy i cyklistów. Dodatkowo, można tam dodatkowo zwiedzić Palmiarnię, gdzie rośnie bez liku egzotycznych roślin, kreując tropikalny nastrój.

Gród Kraka, jedno z najcudowniejszych miast w Polsce, oferuje dużo uroczych ogrodów miejskich. Wśród nich warto napomknąć o Plantach, które tworzą zieloną aleję otaczającą Stare Miasto. Stanowi to perfekcyjne miejsce na spacery, odetchnięcie na ławeczce, czy też piknik w pobliżu bujnej roślinności. Innym zasługującym na polecenie zakątkiem jest Park Jordana, który posiada rozmieszczone na swoim terenie zbiorniki wodne, fontanny, altany i mnogie rzeźby, tworząc atmosferę wiejskiego ogrodu.

Miejskie parki są niezrównanym elementem mieszkania w mieście. Dostarczają nam opcję odłączenia się od codzienności i pogrążenia się w naturze. Obojętnie, czy jesteś lokatorem Lublina, Warszawy, Poznania, czy Krakowa, zdecydowanie wynajdziesz piękne skwery i ogrody miejskie, które zapewnią Ci wspaniałe chwile odpoczynku i odprężenia. Wskazane jest wykorzystywać tych miejsc, aby podtrzymać balans pomiędzy miejskim stylem egzystencji, a zbliżeniem z naturą.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image