Uważność: Podpora harmonii i radości w szybkim świecie

Uważność: Podpora harmonii i radości w szybkim świecie

W współczesnym zabieganym i pełnym dekoncentracji świecie, praktyka uważności stała się nadzwyczaj cennym sposobem dla mnóstwa osób. Uważność, znana również jako mindfulness, to umiejętność egzystowania na wskroś przytomnym i świadomym w chwili obecnej. Stanowi to umiejętność, jaka zapewnia nam możność przystopowania się, popatrzenia do wewnątrz siebie i czerpania radości ze wszystkiego wokół.

Z jakiej przyczyny uważność jest tak znacząca? Przede wszystkim dopomaga nam odzyskać balans w napływie rutynowych zadań i męczących sytuacji. Poprzez praktykę uważności zdołamy przyuczyć się walki z pejoratywnymi koncepcjami i emocjami, a także cenić malutkie, powszednie radości. Stanowi to też efektywne narzędzie w złagodzeniu zdenerwowania i poprawie generalnego stanu ducha.

Korzyści wypływające z praktykowania mindfullness są liczne. Badania udowadniają, iż regularne praktykowanie uważności jest w stanie pomóc w poprawie koncentracji, obniżeniu symptomów lęku i melancholii, zwiększeniu wytrzymałości na napięcie i wzmocnieniu stosunków interpersonalnych. Świadomość chwili uczy nas o tolerancji tego, co znajduje się wokół, bez szacowania i buntu. Zapewnia nam sposobność zagłębienia się w chwili aktualnej, czucia uciechy ze prostych czynności i cenienia uroku wokół nas.

W jaki sposób nawiązać ćwiczenie mindfullness? Można wyliczyć sporo różnorodnych technik i usposobień do mindfullness, jednak najlepszym wyjściem jest systematyczność i ułożenie miejsca w naszym codziennym egzystowaniu na tę rutynę. Możemy zacząć od łatwych zadań jak na przykład skoncentrowanie się na oddychaniu, racjonalne dieta czy spacerowanie z kompletną uwagą. Są też przystępne aplikacje mobilne jak również pliki online, które są w stanie wspomóc w rozpoczęciu doświadczenia mindfullness.

Niech mindfulness będzie naszym powszednim pilotem, przewodzącym nas przez nasze życie. Niech wprawa w uważności prowadzi do głębszej samoświadomości, zrozumienia i stosunku do siebie i pozostałych osób . Zaufaj uważności i daj sobie moment na poszukiwanie. Nie zapominaj, iż mindfulness to podróż, a nie cel. Ważkie jest bycie wytrwałym i dobrodusznym dla siebie w okresie praktyki.

Przy użyciu praktyki uważności zdołamy odszukać samokontrolę, wesołość i pełnię w naszym energicznym bytowaniu. Zachęcamy Cię do zapoczątkowania swojej historii z uważnością już dzisiaj i do wydobycia, w jaki sposób ta rutyna jest w stanie przynieść owocne metamorfozy w Twoim byciu.

Bądź obecny, pozostań świadomy, pozostań wyważony i podziwiaj powab i zgodność, jakie płyną z tego trybu bycia.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image