Jak troszczyć się o pościel bawełnianą?

Jak troszczyć się o pościel bawełnianą?

Bawełniana pościel to bardzo dobry wybór, który będzie wygodny w zastosowaniu w wielu sypialniach. Niemniej jednak żeby móc całkowicie korzystać z jej walorów, a w związku z tym nieco przeciągnąć jej zdatność do wykorzystywania i zachować higienę snu, warto szczególnie mieć na uwadze, jak należycie o nią dbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, z jaką częstotliwością trzeba prać wykonaną z bawełny pościel. W tym przypadku nie istnieje jakakolwiek zasada mówiąca o tym, jak często należy wykonywać tą czynność - uwarunkowane jest to zwyczajnie od osobistych preferencji domowników. Dla zachowania komfortowego uczucia w czasie snu warto zmieniać pościel nie rzadziej niż raz na miesiąc, a nieco częściej w latem, gdy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Ilość prania wskazane jest wzmóc także w przypadku choroby.

Podczas prania bawełnianej pościeli warto zwrócić uwagę na to, aby nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów wykonanych z innych typów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce potrzebuje nieco więcej miejsca, toteż nie należy zbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się całkowicie, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie jeszcze jednego cyklu prania. W razie pościeli bardzo mocno poplamionej warto odłożyć ją na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania bawełnianej pościeli ważne jest też zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami zawartymi na metce. Jest to najbardziej wiarygodna informacja, z której trzeba korzystać podczas prania. Warto też pamiętać o tym, iż bawełna to często użytkowany materiał występujący w rozmaitych formach, skutkiem tego nie ma jednej wytycznej mówiącej o zasadach prania pościeli z bawełny.

Author’s Posts

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image