Wystrój wnętrz - sypialnia

Wystrój wnętrz - sypialnia

Twoja alkowa może stać się twoim ulubionym pokojem w domu z kilkoma prostymi pomysłami, zapewniających wrażenie dużej przestrzeni - nawet jeżeli twój obecny pokój jest nieco przepełniony. Przekształć swoje miejsce do spania w obszar, o jakim zawsze marzyłeś, dzięki tym oszczędzającym miejsce pomysłom.

Wstaw uniwersalny stolik nocny
Zamień swój mały stolik nocny, który pasuje tylko do lampy na małe komódki po dwóch stronach łóżka. Będą one nie tylko miejscem na lampkę nocną, zegarek, okulary czy telefon komórkowy, lecz możesz również zagospodarować szuflady na skarpety, bieliznę, krawaty, czy swetry, dzięki czemu możesz zmniejszyć rozmiar komody i zaprowadzić porządek w szafie. Zawieś lustra za lampkami nocnymi, żeby stworzyć iluzję przestrzeni, odbijając światło i rozświetlając przestrzeń.

Wyrzystaj przestrzeń pod łóżkiem
Nieład to wróg otwartej przestrzeni, więc skombinuj kilka podłużnych, zakrywanych pojemników do magazynowania pod łóżkiem butów, odzieży, bądź innych nie wykorzystywanych na codzień rzeczy. Ukryj je i zapomnij o nich, póki nie będziesz musieć ich wyciągnąć - i naraz są łatwo dostępne, jednakże nie przeszkadzają.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
W wielu przypadkach szafy w holu czy przedpokoju to wyjątkowo niezużytkowane pomieszczenia. Za płaszczami czy kurtkami ukrywaj nieczęsto użytkowane suknie i garnitury w specjalnych torbach na ubrania. To miejsce do gromadzenia formalnych sukienek, smokingów, gajerów na rozmowy o pracę - wszystko, czego nie użytkujesz częściej niż raz bądź dwa razy w roku.

Wyberaj te same albo podobne kolory
Łatwą wizualną sztuczką otwierającą pokój jest dobranie zasłon pod kolor ścian które jednocześnie uwypuklają meble. Jeżeli masz małe akcenty, takie jak krzesła, ramy bądź lampy, wyszukaj odcień farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy lub bardziej metaliczny i pokryj je, żeby współgrały. Przykładowo krzesło podkreślone w kolorze pąsowego złota łagodnie wpasuje się w ciepłe karmelowe ściany i okna.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image