Dolegliwości bólowe pleców

Dolegliwości bólowe pleców

Bóle w kręgosłupie nie przechodzą tak szybko jak tego oczekujemy. To właśnie kręgosłup jest podstawą ciała każdego z nas, na jakiej jest podtrzymywane wszystko z czego składa się ludzkie ciało. Zdecydowana większość osób posiada już dość duże zwyrodnienia kręgosłupa, jednakże wielu ludzi nie zdaje sobie z tego jeszcze sprawy, tymczasem inni umniejszają wagę problemu lub szukają innych przyczyn.

O zwichnięcie kręgów jest niezwykle łatwo, może być to wręcz bardzo małe zwichnięcie przez które następuje zesztywnienie mięśni przy kręgosłupie i uniemożliwia to danemu kręgowi wrócić na swoje miejsce. Bóle w kręgosłupie nie ustępują tak prędko jak byśmy tego chcieli. W zależności od poziomu zaawansowania zwyrodnienia kręgosłupa żeby zlikwidować dolegliwości potrzeba czasu oraz cierpliwości. żeby kręgosłup pozostał w dobrej formie ważne jest właściwe spanie, bardzo ważny jest odpowiednio twardy materac na jakim de fakto spędzamy 1/3 naszego życia. Oprócz odpowiedniego materaca pożądana jest też twarda poduszka pod szyję oraz odpowiednie ćwiczenia. Gdy śpimy nasze mięśnie rozluźniają się dlatego sen jest właściwym czasem do rehabilitacji kręgosłupa. Pozycja, w której śpimy też ma duże znaczenie. Najlepsza jest pozycja , w której śpimy na wznak, tzn. równo, na plecach z rękami ułożonymi równolegle do naszego ciała a także rozluźnionymi nogami. Gdy ciało człowieka ułożone jest w takiej pozycji waga jest rozłożona równomiernie na łóżku a nasze mięśnie mogą się rozluźnić. Kiedy mięśnie się rozluźniają wszelkie zwichnięcia kręgów lekko się prostują. W trakcie snu w tej pozycji ludzkie serce jest tylko nieznacznie obciążone, lekko pompuje krew i stwarza to znacznie lepsze warunki krążenia. A w momencie gdy krew prawidłowo krąży to wątroba dużo lepiej działa i wyrzuca z organizmu szkodliwe związki. Właściwie funkcjonująca wątroba ma duży wpływ na polepszenie metabolizmu a co za tym idzie chudniemy we śnie. Bez stosowania diety po paru miesiącach spania na materacu o odpowiedniej twardości twój organizm jest w stanie stracić kilka kg. Pierwsze noce , które spędzisz na twardszym niż do tej pory materacu niechybnie pociągną ze sobą bóle mięśni i twojego kręgosłupa, jednakże gdy zwichnięcia w obrębie twojego kręgosłupa znikną wszelkie istniejące bóle również ustąpią.

Gdy śpimy na miękkim materacu nasz kręgosłup nie jest w stanie się rozluźnić i stwarza to następne zwichnięcia naszych kręgów. Kręgi ulegają wygięciu a potem następuje ich zwyrodnienie w momencie kiedy śpimy na miękkim materacu a także zbyt wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka utrzymuje prawidłowy stan przegrody nosowej. Tymczasem ona jest odpowiedzialna za fizjologiczną równowagę właściwie wszystkich narządów w ciele każdego z nas. Jakość snu, która wynika bezpośrednio z twardości materaca na którym śpimy, ma gigantyczny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, a przez to na zdrowie całego naszego organizmu.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image