Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk okazuje się bardzo interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to unikalna okazja dla tych turystów, którzy mają zamiar nacieszyć się kontaktem z cennymi zabytkami. Na brak perełek dawnej architektury nie można tutaj narzekać. Na jakie budowle opłaca się zwrócić szczególną uwagę?

Wśród tych budowli, którym warto się dokładniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Gmach ten stanowi bardzo ważną część gdańskiej panoramy, zalicza się także do grona najważniejszych zabytków starówki w Gdańsku. Ta unikalna perełka architektury robi bardzo duże wrażenie na gościach. Ratusz ten przyciąga nie tylko wspaniałą sylwetką a także zachwycającą fasadą. Ta budowla to jednocześnie wspaniałe pomieszczenia, które koniecznie trzeba zwiedzić. Muzeum, które mieści się we wnętrzu ratusza dawnej siedziby miejskich urzędników może się pochwalić licznymi zbiorami. Piękne wnętrza zachwycają, a pobyt w gdańskim ratuszu będzie dla wielu zwiedzających rewelacyjną lekcją historii.Ratusz jest tylko jedną z wielu zabytkowych budowli, jakimi może nas zachwycić Gdańsk. Aby odkryć inne skarby tego ośrodka miejskiego, warto zaplanować kilkudniową wycieczkę po jego obszarze.

Coraz lepsze zagospodarowanie sprawia, iż w mieście tym bez przeszkód można znaleźć tanie noclegi bez względu na porę roku, dzięki czemu zaplanowanie takiej wycieczki przestaje być trudnym wyzwaniem.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image