Jakim sposobem sprytnie opracować swoje postanowienia noworoczne?

Jakim sposobem sprytnie opracować swoje postanowienia noworoczne?

Zbliża się 2022 rok i zdaje się większa część z nas podejmuje się zreasumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniejszym stopniu rozmyślamy o naszych powodzeniach, a wyraźnie więcej wspominamy porażki, niespełnione marzenia i problemy. W szczególności zaś rozmyślamy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile rozpoczęcie kolejnego roku dla wielu jest ważne i wręcz stymulujące do podjęcia śmiałych wyzwań, to okazuje się w wielu przypadkach, że po upływie miesiąca czy dwóch zainteresowanie do zmian zmniejsza się bądź niknie kompletnie. Według ostatnich badań społeczność przejawiają tendencję do porzucania swych noworocznych postanowień w ciągu siedmiu tygodni - to niewiarygodnie krótki czas. Zastanówmy się przeto, co może być przyczyną tak prędkiego porzucania swoich planów noworocznych i jak temu naprawić.

Statystyki podają, że w minionych latach społeczeństwo niepomiernie wiele czasu myślą o planowaniu nowego roku. To w następstwie tego, że teraźniejsze czasy całkiem znamiennie zapisują się w historii ludzkości z powodu na globalny temat pandemii koronawirusa. Społeczność w swoich postanowieniach noworocznych niesłychanie gorliwie koncentrują się na problemach natury psychicznej, w następnej kolejności nad zdrowiem fizycznym, dopiero na końcu nad kwestiami finansowymi. Wszystkie te obręby postanawianych zmian są całkiem skomplikowane, arcyważne, ale i zawiłe. Jak zatem sprytnie podjąć i postanowić nowe wyzwania, aby dać sobie okazję na realizacja planu?

Najpierw twoje postanowienia noworoczne powinny być jasno scharakteryzowane i konkretnie ustalone. W pierwszej kolejności zastanów się nad potrzebą uskutecznienia zamiaru, to ma być twój osobisty, osobisty projekt, a nie wypadkowa mody. Jeśli przypuszczasz, że w twoim życiu pora na przemiany, to sumiennie ustal co, w jakim okresie i w jaki sposób pragniesz odmienić. Myśl odpowiednimi kategoriami - nie podążaj za wskazówkami przyjaciółki, lub jakiegoś bloga, bo bardzo błyskawicznie okaże się, iż to w twoim przypadku może się nie sprawdzić. Jeżeli potrafisz przedstawić, co chcesz odmienić i jesteś pewien, że to jest dla ciebie ważne - postaraj się pozyskać na to zagadnienie jak najwięcej specjalistycznej informacji z wiarygodnych, merytorycznych źródeł. Wszelkie postanowienia noworoczne dotyczące dziedziny zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego zawsze wymagają podtrzymania w medycznej wiedzy. Skonsultuj się z doktorem, dietetykiem, czy psychologiem. To fundament, aby po pierwsze pojąć skalę potrzeby naprawy własnego zdrowia, a po drugie żeby móc ocenić okazję podołania takiego planu w przeciągu przyszłego roku. O wiele łatwiej będzie poznać to, że na przykład zrzuciłaś 5 kilo, a nie 10 czy też to, że do odejścia z uzależnienia potrzeba bardzo dużo czasu i pomocnych, wartościowych ludzi dookoła. Jako że przed tobą kolejne 12 miesięcy, to warto wystartować już z jakimś mądrym, konkretnym i realnym projektem.

Nieco odmiennie wygląda zagadnienie z postanowieniami na kwestia naszych postępowań. Uzależnienie od Internetu, portali społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo poważny kwestia i potrzebuje kategorycznie pomocy psychologa. Skorzystanie z wskazówki profesjonalisty jest jedyną mądrą decyzją, jaką wskazane jest podjąć w takiej sytuacji. Lecz w przypadku, kiedy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w sieci i potrzebowalibyśmy trochę przekształcić swój harmonogram dnia, dobrze byłoby samodzielnie podjąć namacalne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem bywa zwyczajnie wynalezienie sobie nowego hobby, najlepiej związanego ze sportem albo wymagającego naszego zaangażowania bez wykorzystywania komputera, czy smartfona. Dobrze jest także narzucić sobie pewną dyscyplinę i wprowadzić monitorowanie czasu spędzonego w w necie. Niekiedy trzeba zaledwie sprawdzić licznik godzin spędzonych w portalach społecznościowych, by mieć wystarczający powód do szukania innych rozrywek.

Podejmowanie noworocznych postanowień odnoszących się kwestii finansowych tylko z pozoru jest łatwiejsze. Osoby, które postanawiają się na zmiany w swym budżecie muszą niezwykle racjonalnie przemyśleć wszelkie detale, bez rozpisania korzyści, kroków i wielorakich opcji, prawdopodobnie nie uda się wcielić w życie luźno podjętej decyzji o oszczędzaniu, czy inwestowaniu. w znacznym stopniu swobodniej będziesz mógł takie postanowienie uaktualnić, zamiast całkowicie go rezygnować, jeśli stworzysz swój własny personalny projekt biznesowy.

Niezależnie od tego jak ważne noworoczne plany na zbliżający się rok pragniesz podjąć, powinieneś być sprawiedliwy wobec siebie od początku. Wszystkie zmiany, jakich zamierzasz poczynić będą odnosiły się do zwłaszcza: twojego ciała, twojej pozycji, twoich pieniędzy. Dobrze jest w takim razie dla swojej osobistej motywacji prowadzić notatki, zawierające wyraźnie i dokładnie ustalone instrukcje, jak i opisujące przebieg realizacji.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image