W co bawić się z dziećmi podczas urlopu?

W co bawić się z dziećmi podczas urlopu?

Podczas wakacji możemy spędzać czas o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ładna aura i wyższe temperatury pobudzają do gier i zabaw w terenie. Przeważająca większość brzdąców wybiera dynamiczne rozrywki ruchowe na zewnątrz. Beztroski czas spędzony na w ogródku lub w lesie, trening zręczności i integracji sensorycznej to z pewnością ważne zalety wakacyjnych aktywności. Tymczasem dzieci nie chcą się zanudzać, powinno się inicjować różne zabawy, ażeby zachęcać je do ruchu. Trzeba zatem skorzystać z przyjemnej aury, lecz jeżeli nie masz pomysłu na to, jak spędzać czas z maluchem w lecie, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Biegnijmy razem

Kto wspomina berka z czasu dzieciństwa? To stale stanowi priorytet wśród zabaw na zewnątrz. Maluchy ubóstwiają gonitwy. To nie tylko ogromna radość, ale dodatkowo trening ogólnokondycyjny. Trenowane są mięśnie nóg, kształtuje się postawa, koordynacja ruchowa i zręczność. Na pewno opiekun w większości wypadków daje się schwytać, lecz najważniejszy jest wyraz radości i beztroskie pokrzykiwania. Standardowego berka można nieco ubogacić. Jednego dnia dołączmy fanty w postaci czapeczki albo apaszki, zaś następnego zabawmy się w słup soli. Potem należałoby zaprosić do ciuciubabki. A w kolejnych dniach podpowiedzmy, że gonimy się skacząc, jak żabka, czy też galopując i parskając, niczym rumak. Maluchy posiadają nadzwyczaj mocno zaakcentowane poczucie rywalizacji, dlatego wyścigi to następna doskonała sugestia.

Rzut do celu

Maluchy kochają gry w piłkę. Może to być tradycyjne rzucanie i chwytanie. Ale warto także zaoferować rzucanie do celu. Postawmy koszyk w bliskiej odległości bądź ułóżmy krąg z szarfy względnie paska. Maluch trenuje wówczas nie tylko mięśnie, lecz również rozwija celność i skupienie. Piłkę można również kopać do bramki stereotypowo nogą albo toczyć po ziemi wykorzystując do tego kijek czy też szpadelek. Można także przenosić piłkę pomiędzy kolanami czy pod pachą. Przy sposobności zabaw z piłką u malucha rozwija się też koordynacja ruchowa. Dodatkowo tworząc kręty tor z kręgli względnie innych przedmiotów możemy pogłębić ów proces.

Pokonywanie różnych przeszkód

Jeśli twoje dziecko niezmiernie szybko się nuży stereotypową zabawą, przygotuj mu zróżnicowany tor przeszkód. Efektowność takiej frajdy właśnie polega na tym, że opiekun może zużytkować wszystko, co ma. Rozkłada się rozliczne przeszkody i tworzy obszar do ich pokonywania. W tym celu warto zastosować rowerek czy też gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają maluchy. Wystarczy, że ustali się metę na końcu trasy. Dmuchany skoczek Hoppimals nadają się do tej zabawy znakomicie. Są miękkie i odporne, a przy tym bardzo bezpieczne. Dziecko może pokonać wycinek trasy biegnąc, wycinek podskakując na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzaka. reasumując przypomnijmy, że oprócz uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, należy na okres zabawy wyposażyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę i krem przeciwsłoneczny.

Dmuchany skoczek Hoppimals

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image