Sitte.pl wspiera kampanię „przeMoc w rodzinie”

Sitte.pl wspiera kampanię „przeMoc w rodzinie”

Przemoc w rodzinie. Do niedawna sprawa, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Zakłopotanie, niezrozumienie, samolubstwo bądź myślenie stereotypami. Lepiej jest zamykać oczy na prawdziwe problemy, zwłaszcza, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest tematem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są na wskroś zakorzenione w często powiązanych ze sobą przyczynach ekonomicznych, psychologicznych, lub kulturowych. Bagatelizowanie przemocy w rodzinie, brak skutecznego poparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że sprawa stale się zwiększa i wywołuje nieodwracalne szkody.To dlatego Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” rozpoczęło projekt „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko kieruje atencjęna istnienie problemu przemocy w rodzinie, ale przede wszystkim pokazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc.

Kampania „przeMoc w rodzinie” ma swój przejaw między innymi w spotach telewizyjnych emitowanych w TVN. Ponadto uruchomiony został dodatkowy numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 a także czat online działający od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Darmowej pomocy i porady osobom poszkodowanym udzielają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy i doradcy zawodowi. Można również zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: <pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” kierowany jest głównie do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Lecz ma on również za zadanie uwrażliwić społeczność na to destrukcyjne zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego sygnału ręką „Pomóż mi”, który jest ukradkowym znakiem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to wielokrotnie jedyny droga wołania o pomoc, jaki ofiara przemocy ogólnie może przekazać. Osoba, która jest świadkiem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób skryty przede wszystkim dla sprawcy przemocy, powiadomić policję o tym zdarzeniu. Szybka i zdecydowana reakcja może uratować komuś zdrowie bądź nawet życie. „Dowiedz się, działaj” głosi motto projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udostępnia kompletnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze aktywny udział w upowszechnianiu tej inicjatywy.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image