Co spakować do samolotu?

Co spakować do samolotu?

Co można spakować do samolotu? Kiedy zbliża się czas wakacji przeważnie ogarnia nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Pragniemy zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, niekiedy eksplorujemy mapy i foldery biur podróży. Ale kiedy już uda nam się wybrać interesujące miejsce destynacji rozpoczynamy planowanie naszego bagażu. Osobliwie dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego to nie lada wyzwanie. Poza tym warto nadmienić, iż przewoźnicy mają swoje wewnętrzne statuty, które czasem się od siebie różnią. Jeśli więc lada dzień wylatujesz na urlop, zapoznaj się z naszym poradnikiem, radzimy, jakim sposobem poprawnie spakować bagaż podręczny do samolotu.

Parametry bagażu podręcznego

Należy pamiętać, że podróżny może zabrać dwa typy walizek. Jest to bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany umieszczany jest w luku bagażowym samolotu, jego parametry również wytycza regulamin linii lotniczej. Ale teraz omówimy bagaż podręczny. Bywają takie sytuacje, w których wyruszamy zaledwie na na parę dni i nie musimy wielkiego bagażu.W większości linii lotniczych wyznaczony jest jeden limit rozmiarów bagażu podręcznego. Zazwyczaj walizka lub torba podręczna musi mieścić się w granicach około 55 × 40 × 20 cm. Uznaje się ciężar bagażu do 8 kg. Należałoby zwrócić uwagę także na fakt, czy linia lotnicza, z jakiej korzystamy uwzględnia bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 powinno być spakowane w bagaż rodzica. Natomiast bez wątpienia u wszystkich przewoźników wolno na pokład zabrać wózek dla dziecka lub fotelik. Analogiczna reguła dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Załoga samolotu umieszcza sprzęt medyczny w bagażniku na pokładzie. Pakując swój bagaż podręczny należy przestrzegać zasad odnośnie wymiarów, bo w sytuacji ich przewyższenia, nakładane są dodatkowe opłaty. Czasami nasz nazbyt duży bagaż podręczny może być uznany za bagaż rejestrowany i trafi do luku bagażowego samolotu.

Co zabrać do bagażu podręcznego?

Wszystkie produkty, jakie pakujemy do bagażu podręcznego powinny brać pod uwagę określone wytyczne ilościowe i jakościowe. Pakujemy te przedmioty, jakie są niezbędne na czas lotu. masz możliwość zapakowania: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów pozostałych, leki, kosmetyki przelane w butelkach po 100 ml, żywność, odzież, mały sprzęt medyczny. Produkty płynne powinno się spakować do transparentnej torebki o pojemności nie większej niż 1 l. Na ogół ograniczenia ilościowe nie dotyczą pokarmów dla niemowląt. Dodatkowo możesz wziąć wszystko, co nabyłeś w sklepie duty free na lotnisku.Przepisy linii lotniczych zakazują zabierania na pokład: produktów łatwopalnych, materiałów wybuchowych, substancji chemicznych lub trujących, części samochodowych, przedmiotów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak się spakować?

Niezwykle ważne jest, jak spakujesz swoje rzeczy w walizce podręcznej. Na samym dole umieść ubrania oraz to, czego będziesz potrzebował najmniej. Świetnym patentem jest zwijanie rzeczy w rolki i ściąganie ich gumką. Zyskuje się dodatkowe miejsce i zarazem ogranicza się przesuwanie rzeczy w kompletnym bagażu. Wewnątrz możesz ulokować wszystkie kosmetyki i produkty płynne. Na wierzch zawsze kładź rzeczy cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), farmaceutyki i to wszystko, co musisz mieć pod ręką np: książkę, żywność, słuchawki, sprzęt medyczny. Należałoby także na samym wierzchu spakować cienką bluzę, okaże się przydatna gdy temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a w dodatku tkanina zabezpieczy przed zgnieceniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, ażeby zawsze przeczytać regulamin przewoźnika. Występujące dosyć często różnice w statutach mogą niemało namieszać i sprawić problemy przy odprawie. Powinno się także zważyć spakowany bagaż, aby nic cię nieprzyjemnie nie zszokowało podczas boardingu.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image