Podstawowe wyposażenie dla motocyklisty

Podstawowe wyposażenie dla motocyklisty

Najczęściej wiosna jest znakomitym czasem na odkrycie swojej pasji do motocykli. Wprawdzie piękne okoliczności natury nie stanowią najważniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, zdecydowanie to właściwy czas, żeby dobrze poczuć maszynę i przyswoić wszystkie reguły bezpieczeństwa. Bezsprzecznie jazda motocyklem zapewnia miłe wrażenie wolności, jednak potrzebuje określonego przygotowania i zaopatrzenia. Szczególnie każdy początkujący motocyklista ma obowiązek zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów, jakie są potrzebne dla utrzymania bezpieczeństwa w czasie jazdy motocyklem, tak samo w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie prawidłowo dopasowanego kasku motocyklowego z homologacją jest normą, którą definiuje nie tylko racjonalne myślenie, ale szczególnie kodeks ruchu drogowego. W dzisiejszych czasach istnieje wiele typów kasków, których specyfika i zastosowanie zależą zasadniczo od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do spokojnej jazdy skuterem po mieście, odrębny do jazdy większym motocyklem. Istnieją też kaski przystosowane na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista zwykle wybiera kask integralny, który dzięki swojej wszechstronnej, pełnej konstrukcji zagwarantuje komfort i osłonę głowy tak samo podczas jazdy w mieście, jak i na bardziej skomplikowanych, cięższych trasach. Trzeba wybierać jedynie takie kaski, które mają symbol certyfikowanej homologacji. Świadczy to, że dopełniają określone normy bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na drogach europejskich.

Odzież na motocykl

Ubranie motocyklisty komponuje się z paru elementów. Na początek należy wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Z reguły wybór pada na tradycyjną, kultową, ale trwałą i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motocykl. Obecnie dostępne są też tkaninowe kurtki motocyklowe, które także cechuje wysoka jakość. Wybierane są z reguły przez wzgląd na swoją lekkość, odporność na wodę i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, nieważne do którego stylu jazdy ją wybieramy, winien mieć specjalne ochraniacze.
Poza kurtką trzeba wyekwipować się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe albo modele z innych trwałych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe także winny być wyposażone w protektory.
Właściwe buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i ochraniać stopy. Dlatego powinno się wybierać jedynie te modele, które są przeznaczone do jazdy na motocyklu.
Rękawice to chyba najczęściej nabywany szczegół stroju motocyklisty. Dobrze jest dysponować kilkoma parami, które można zmieniać w zależności od pory roku oraz stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z adekwatnymi ochraniaczami bez wątpienia stanowią podstawę wyposażenia i powinny być na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Trzeba także pamiętać o pozostałych elementach stroju na motor. Można wyposażyć się w kombinezon motocyklowy, bluzy na motor, jak również rozważyć kupno kominiarki pod kask. Należy natomiast pamiętać, aby wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko wysokiej jakości, lecz też zabezpieczały motocyklistę przed prawdopodobnymi otarciami, bądź uszkodzeniami podczas upadku.

Pomocne akcesoria na motocykl

Początkujący motocyklista winien nade wszystko skoncentrować się na bezpieczeństwie jazdy. Jednakże bez wątpienia każdy, kto wybiera się poza miasto, lub na nieznane trasy powinien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia stworzone specjalnie z myślą o potrzebach motocyklisty, zatem są niezawodne i wygodne w użytkowaniu. Z kolei interkom montowany w kasku zagwarantuje motocykliście komunikację z innym jeźdźcem, a oraz pozwoli na słuchanie dyrektyw z nawigacji.

Musimy jednakże mieć na uwadze, że podstawą każdego motocyklisty winna być ostrożność i rozsądek. Jazda motocyklem wiąże się ze znacznym niebezpieczeństwem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, lecz również ze względu na innych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i ostrożność musi starać się sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można zakupić w znakomicie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Powinno się oczywiście siegać po asortyment najwyższej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Najlepszą jakość przeważnie zdołają zapewnić wyłącznie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Dlatego w LibertyMotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, odzieży motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Tylko wysoka jakość materiałów i wykonania poświadczona certyfikatami może zapewnić odpowiednie zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image