Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Placówki służby zdrowia często szukają sposobów na obniżenie kosztów a także wzrost efektywności. Dlatego też wiele z nich dopuściło projekty ponownego wykorzystania sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych z wykorzystaniem używanych podzespołów w miejsce nowych.

Jeśli pracujesz ze sprzętem medycznym, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że mogą one być kosztowne. Średni koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy złotych. Nawet małe naprawy tych maszyn mogą kosztować każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu niemało szpitali i przychodni zaczęło poszukiwać pracowników, firm oraz instytucji które mogą pomóc we wdrożeniu procedur zagospodarowania sprzętu medycznego z drugiej ręki. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się profesjonalnym obrotem podzespołami zamiennymi do sprzętu medycznego. Kupują sprzęt z drugiej ręki lub części zamienne, rozmontowują go na podzespoły, sprawdzają je, konserwują a także zabezpieczają do dalszej eksploatacji. Podzespoły sprzętu medycznego nie zużywają się w równym tempie więc w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania cyfrowego większość części może być w rewelacyjnym stanie i po fachowym przetestowaniu może bezpiecznie posłużyć w naprawie innego instrumentu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane części do sprzętu obrazowania cyfrowego.Urządzenia do obrazowania cyfrowego to ciągle rosnąca część rynku. Jednakże wraz z postępem i ekspansją rynku, istnieją pewne komponenty stosowane w takim sprzęcie, które stają się coraz trudniejsze do wyszukania. W wyniku tego, ludzie poszukują używanych części, żeby upewnić się, że mogą nadążyć za potrzebami. To zbudowało rynek używanych komponentów do sprzętu do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane komponenty komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są często w należytym stanie i są wycenione na ułamek ceny nowych części. Są one także łatwe w montażu i nieraz mogą być naprawiane bądź serwisowane bez żadnych problemów. Znaczy to, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na używane części do urządzeń medycznych, co świadczy, że istnieje również rosnące zapotrzebowanie na firmy, które mogą fachowo te części zdobywać.

Tomograf, rezonans, rentgen, endoskopy, ultrasonografy - czy każdy sprzęt da się naprawić?Mnóstwo urządzeń do obrazowania diagnostycznego jest przewidzianych jako modułowe, umożliwiając wymianę części w przypadku potrzeby, a w niektórych przypadkach też naprawę modułów. To samo tyczy się endoskopów i rezonansów magnetycznych, które budowane są, żeby zachować się na lata. Powinny być niemniej jednak regularnie serwisowane w celu umożliwienia właściwego funkcjonowania. Sprzęt jest projektowany tak, by wymiana indywidualnych podzespołów (used medical equipment parts) nie oddziaływała na działanie pozostałych części. Posiadając więc dostęp do sprawdzonych, chociażby używanych części zamiennych zdołamy utrzymać instrument działającym i gotowym do działania przez wiele lat.

Inne artykuły

Redakcja

ul. Bursztynowa 31, Lublin

tel: +48 606 28 10 23

e-mail: horizon@sitte.pl

Image